آموزش طراحی سایت رایگان :

دوستان عزیز سلام
با آموزش طراحی سایت رایگان در خدمت شما همراهان محترم وب سایت ویترین وردپرس هستیم.

ما در ویترین وردپرس سعی داریم بسیار ساده و سریع شما را طراح سایت کنیم، به طوری که به راحتی بتوانید برای خود و حتی دیگران انواع وب سایت را طراحی کنید.

طراحی وب سایت را می توان با دانستن زبان های برنامه نویسی وب، کد نویسی کرد و هم اینکه بدون انجام حتی یک خط کدنویسی انجام داد و همچنین این کار به صورت ترکیبی نیز قابل انجام است. شما با آموزشهای ویترین وردپرس می توانید طراحی سایت را یاد بگیرید و لذت ببرید.

برای یادگیری طراحی سایت باید با برنامه ریزی و مرحله به مرحله اقدام کنیم تا تمام اصول آن را کامل یاد بگیریم.

با ادامه آموزش طراحی سایت رایگان با ما همراه باشید.

مراحل یادگیری طراحی سایت:

شاید اولین سوالی که در ذهن شما بوجود بیاید این است که: برای یادگیری طراحی وب ازکجا شروع کنم؟

  1. اولین قدم برای آموزش طراحی وب، یادگیری زبان پایه برنامه نویسی وب یعنی HTML است.
  2. گام دوم CSS است، زبان HTML را باید به همراه زبان CSS یاد گرفت و به کار برد، تا ظاهر صفحات وب سایت ما نیز زیبا و جذاب شود.
  3. بعد از یادگیری html و css نوبت به JavaScript می رسد، البته JavaScript و JQuery را می توان نادیده گرفت، زیرا این زبان بیشتر برای پویایی و جذاب شدن ظاهر صفحات وب است و اسکریپت های آماده نیز از این دو زبان وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.
  4. پس از آن، مهمترین مرحله داینامیک کردن وب سایتمان است، که یادگیری یکی از زبان های سمت سرور مانند PHP یا ASP یا Python و یا برنامه های سمت سرور دیگر است.
  5. قطعا در این مرحله باید از یک دیتابیس نیز استفاده کرد تا بتوانیم وب سایتی پویا و قابل برنامه ریزی داشته باشیم. از انواع دیتابیس برای طراحی وب می توان به MySQL و SQLServer اشاره کرد.

استفاده از سیستم های مدیریت محتوا :

ما می توانیم به جای نوشتن برنامه با زبان های سمت سرور از سیستم های مدیریت محتوا یا CMSهایی همچون وردپرس، جوملا و دروپال استفاده کنیم (که بسیاری از وب مسترها از آن ها برای طراحی سایت استفاده می کنند).

این سیستم ها همه از زبان برنامه نویسی PHP برای کدنویسی سمت سرورشان استفاده شده است. جالب است بدانید که زبان برنامه نویسی PHP در حال حاضر محبوب ترین و معروف ترین زبان برنامه نویسی سمت سرور برای طراحی سایت در دنیا است که بخش هایی از سایت های معروفی همچون فیسبوک، یاهو و ویکی پدیا نیز با این زبان نوشته شده است.